Navigace

Kam v Praze?Při návštěvách české metropole se nudit zaručeně nebudete. Kam se vyrazit a co by vám určitě nemělo utéct?

Praha známá i neznámá

Pražský hrad, katedrála sv. Víta nebo Staroměstský orloj. To jsou místa, která zná prakticky každý a kdo je neviděl na vlastní oči, minimálně z fotografie by je bezpečně poznal. Praha má ale celou řadu jiných zajímavostí. Bavit se budou děti i dospělí bez ohledu na počasí.

Kampa

Kampa sice nezůstává úplně stranou zájmu turistů, přesto se i zde najdou osamělá zákoutí. Celková rozloha ostrova, který se nachází na Malé Straně, činí 5,2 ha. Nejstarší zmínky o historii ostrova sahají až do roku 1169.

Travnaté plochy využívají místní i návštěvníci k odpočinku, svoje kouzlo mají i malebné historické stavby, Kampě se tak někdy přezdívá „pražské Benátky“. Pro milovníky kultury pak na vltavském břehu ostrova vzniklo Museum Kampa. Galerii moderního umění zastřešuje nadace Jana a Medy Mládkových.

Motýlí dům

Po celý rok se na tomto místě můžete přenést do neprostupné divočiny, která je domovem mnoha druhů motýlů. V pavilonu vládne teplota 30 °C a relativní vlhkost 80 %. Bezprostřední kontakt s exponáty je v tomto případě povolen, jen je nutné se k motýlům chovat ohleduplně, pokud na vás usednou.

Motýlí dům se nachází v suterénu největšího hračkářství Hamleys v ulici Na Příkopě. Pavilon se rozkládá na ploše 150 m² a celoročně jej obývá 600 exotických motýlů. Papilonia je tak ideálním místem na návštěvu i v okamžiku, kdy nepřeje počasí. Bavit se budou dospělí i děti.

Bastion XXXI U božích muk

Romantická procházka na Petříně, to je tradice. Další z ne tak známých míst spadajících do kategorie „na rande“ nebo „jen tak na procházku“ je rozhodně pražský bastion.

Bastion neboli bašta je součástí opevnění Nového Města pražského. Vznikl, když na původní gotické hradby navázaly ty barokní. Etapa dobudovávání a zesilování opevnění se odehrála mezi lety 1653 až 1730, po roce 1875 se naopak většina úseků bourala.

Na nějakou dobu upadl bastion v zapomnění a až v roce 2010 si prošel revitalizací a dnes návštěvníky láká především okouzlujícím výhledem na Prahu, zejména na panorama Vyšehradu. Kromě vyhlídkového místa zde vznikla také kavárna.

DOX

Centrum současného umění je multifunkčním celkem, který se nachází v pražských Holešovicích. Má celkovou rozlohu 6000 m² a vzniklo v prostoru bývalé továrny, přičemž samotná aktuální podoba budovy je reprezentativní ukázkou soudobého přístupu k architektuře. Svou činnost zahájilo v roce 2008.

Zaměřeno je na moderní umění, architekturu i design. Hlavní filosofií celého projektu je především multioborový přesah a snaha o vytvoření platformy, v níž se mohou střetávat různorodé tendence a přístupy, které budou podněcovat návštěvníky k přemýšlení.

Centrum pořádá taktéž vzdělávací programy, a to i pro děti. Součástí je rovněž kavárna, knihkupectví a designový obchod.

Trabant muzeum

Trabant muzeum se nachází v pražském Motole. Vzniklo zásluhou Martina Hucla, nadšeného sběratele.

Seznámíte se zde s kompletní historií populárního východoněmeckého vozítka a vystavená je i celá řada dobových propriet, které s automobily nějakým způsobem souvisí, například SPZ. Ke zhlédnutí jsou tu i další retro předměty, nad kterými si zavzpomínají nejen milovníci aut.

Prostor představuje doslova ráj pro děti a bezesporu také pro nejednoho tatínka. Nejedná se o klasickou muzejní expozici, exponáty jsou interaktivní, to znamená, že děti mají povoleno sahat a zkoušet. K dispozici je závodní dráha určená pro modely autíček, ale také živá možnost si vyzkoušet, jak se takový Trabant vlastně řídil. Výstava je rozšířena i o ukázky hraček z druhé poloviny minulého století.
Rychlá poptávka?